1. Ana Sayfa
  2. StartUp
  3. Online Zaman Planlayıcı: Confetti

Online Zaman Planlayıcı: Confetti

Merhabalar, bir startup yazım ile karşınızdayım. Bu yazım yeni bir startup olan Online zaman planlayıcı: Confetti hakkında olacak.

Online Zaman planlayıcı: Confetti

Merhabalar, bir startup yazım ile karşınızdayım. Bu yazım yeni bir startup olan Online zaman planlayıcı: Confetti hakkında olacak. Yeni startup takip etmek ve onlardan kendi startuplarımız için fikirler almak kötü bir fikir olmasa gerek. Elbette her zaman kopyacılığa karşıyız. Ancak başka startuplardan fikirler alarak kendi stratuplarımızı daha kaliteli hale getirmek bambaşka bir konudur.

Online Zaman Planlayıcı: Confetti

Teknoloji geliştikçe hayatımızın her noktasına kadar dokunmaya devam ediyor.  İnsanlar bilgiye olan ihtiyaç karşılandıkça yeni bir ihtiyaç ortaya çıktı. Hız. Artık insanlar sadece bilgiye ulaşmak değil aynı zamanda hızlıca ulaşmak istiyor. Hız’a talep arttığından dolayı artık aklımıza daha öne hiç gelmemiş şeyler hakkında startuplar duymaya başlıyoruz. Bunlarda genellikle hıza olan açlığımızı doyurmaya yönelik şeyler oluyor.

Kağıt, kalem, defter, silgi gibi şeyleri artık çok daha az kullanmaya başladık. Buna sebep olanlar ise akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar. Hayatımızda ciddi ve köklü yer edinmiş bu teknolojiler analog yöntemlerden uzaklaştırıyor. Tabi bazılarımız için analog yöntemler hala en güzeli… 🙂

İnsanların zamanlarını planlamaları önemli bir konudur. Özellikle bir şirkette önemli konumlarda olan çalışanlar için daha da önemli. Yarın neler yapacak, haftaya belki de bir sonraki ay neler yapması gerekecek? Bütün bunları takip edebileceği bir ortam gerekiyor. İşte bu işi yapmak için piyasada bir çok uygulama zaten mevcut. Tabi bu kadar uygulamanın içerisinde işe yarar olanlarını bulmak ve o uygulamada devamlılığı sağlayabilmek zor.

Her geçen gün yeni uygulamalar ile karşılaşabiliyoruz. Confetti ‘de bu karşılaştığım uygulamalardan birisi..

 

Confetti Nedir?

Her ne kadar analog yöntemler kesin sonuç veriyor olsa da teknolojiye alıştıkça artık fazladan ajanda kalem taşımak istemeyebiliyoruz. Bazen gerçekten bize yük olabiliyorlar. Böyle düşünen insanlar için ajanda kalem yöntemi rafa kaldırılıyor. Confetti uygulaması da bize bunu sağlıyor. Tıpkı bir ajanda gibi günlük, haftalık ve yıllık planlar yapabiliyoruz. Yapılacaklar listesi hazırlama ve ulaşılan hedefleri listeden kaldırma gibi imkanlar sağlıyor. Online bir planlayıcı diyebileceğimiz türde bir uygulama olan Confetti’yi kullanmak istiyorsanız üye olmanız gerekiyor.

Tabi Facebook ve Google hesaplarınızı kullanarak da üye olabiliyorsunuz. İlk hafta ücretsiz olarak deneyebileceğiniz Confetti ‘nin yıllık ücreti 15 dolar olarak belirlenmiş.

Confetti uygulamasında, yapılacaklarını kendiniz belirliyorsunuz. Hazırladığınız yapılacaklar listesinde veya günlük işlerinizde, tamamladığınız işlerin üzerini çizebiliyorsunuz. Başarılan her bir iş uygulamada bir konfeti patlatılıyor. Uygulamanın konsepti bu şekilde olduğundan adı da konfeti den geliyor.

Sahip olduğu sadece tasarım ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Aşağıda uygulama hakkında yayınlanmış bir videoyu görebilirsiniz.

 

15 Dolar Verilir mi?

Kişisel düşüncem yıllık 15$ vermek için çok pahalı. Uygulamayı incelediğimizde Mobil uygulamasının olmadığını görebiliyoruz. Başlı başına bu durum bile satın almama engel olurdu. Yıllık 1$ talep ediyor olmasına rağmen vaad ettiği şey bir miktar depolama alanı. Listelerinin burada saklayabiliyorsunuz ancak Confetti bundan başka bir şeyde vaad etmiyor. Zamanla ne kadar geliştirilir bilinmez ama dikkat çekici bir özelliği olmadan piyasa sürülmesi ve yıllık 15$ talep edilmesi çok mantıklı gelmedi.

 

Sizlerde yukarıda verdiğim bağlantı üzerinden sisteme üye olabilir ve deneyebilirsiniz. Sizin için gerçek bir çözüm üretiyor ise satın almak isteyebilirsiniz.

 

Online Zaman Planlayıcı: Confetti bu kadardı. Bunun gibi startuplar paylaşmaya devam edeceğiz.

Buraya tıklayarak diğer uygulama inceleme yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır. Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorum Yap