1. Ana Sayfa
 2. Ürün İncelemeleri
 3. Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu İnceleme

Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu İnceleme

Herkese Selamlar Sevgiler... Yüzük Barkod Okuyucu Nedir? konusuna değindikten sonra şimdi de bir ürün incelemesi ile devam edelim. Bu yazımızda Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu cihazını inceleyeceğiz.

Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu İnceleme

Herkese Selamlar Sevgiler… Yüzük Barkod Okuyucu Nedir? konusuna değindikten sonra şimdi de bir ürün incelemesi ile devam edelim. Bu yazımızda Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu cihazını inceleyeceğiz.

Yazılımcılar olarak ne zaman ne tür bir proje geliştireceğimiz belli değil. Bana her türlü proje istekleri geliyor ama genelde endüstriyel çözümler hakkında istekler geliyor. Üretim takip sistemleri ise başı çekiyor. Durum böyle olunca, barkod okuyucular, barkod yazıcılar, endüstriyel tabletler ve pc’ler en temel ihtiyaçlar haline geliyor.

Önceki Yüzük Barkod Okuyucu Nedir? Ne İşimize Yarar? – Giyilebilir Teknoloji yazımızda, yüzük barkod okuyucular hakkında bilgiler vermiştik. Aynı zamanda projelerimiz ile birlikte nasıl efektif bir şekilde kullanacağımıza, kullanılan bir cihazın işlemleri ne kadar hızlandırabileceğini, ne kadar iş yükünü azaltabileceğine ve şirketlere nasıl bir kar sağlayabileceğine değinmiştik.

Bu yazımızda da bir ürünün incelemesini yapacağız.

 

Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu İnceleme

Bu yazımın konusu Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu olacak. Zebra RS6000 3 parmağa geçirilen bir barkod okuyucudur. Yüzük orta ve işaret parmaklarınıza takıyorsunuz ve sol tarafındaki düğmeye baş parmağınızda basarak okumayı yapıyorsunuz. Ürün aşağıdaki görselde göründüğü gibidir.

Giyilebilir Teknoloji - Yüzük Barkod Okuyucu

Klasik barkod okuyucuların aksine okumak istediğiniz barkodun yer aldığı etiketi tamamen aydınlatan ledler kullanılmıştır. Barkodları okutmak istediğiniz ortam karanlık olsa bile ledler sayesinde etiketi aydınlatıp barkod okuyucunun, barkodu daha rahat okuyabilmesini sağlıyor. Üstelik bu ledleri programlayabiliyorsunuz. Bluetooth 4 teknolojisi kullanıldığından dolayı veri aktarım hızı çok yüksek ve 91.4 metre mesafeye kadar veri aktarımı yapabiliyor.

Bu tarz giyilebilir cihazların personellerin performanslarını %10 ile %15 oranında arttırdığı bilinen bir durumdur. Ayrıca personellerin bu gibi teknolojik cihazları kullanmaya daha hevesli olması durumu, işlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri bu cihazların neden tercih edilmesi gerektiği sorunu yanıtlıyor.

Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu rakiplerine göre 5 kat daha fazla dayanan pili ve WiFi ile karışma problemi olmadığından dolayı yine tercih edilme noktasında kendisini iki adım daha öne taşıyor

Giyilebilir teknolojiler giderek daha çok yaygınlaşıyor. Maddi yönden normal ürünlere göre daha pahalı olsa da getirdiği kazançlar düşünüldüğünde aralarındaki farkı kapatacaktır.

 

Yaptığımız tüm ürün inceleme yazıları için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca ürünün tanıtım sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıda bahsettiğim ürün hakkındaki inceleme puanlarını görebilirsiniz.


 

9.4110
9.4Ortalama Puan
Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu

Zebra RS6000 Bluetooth Yüzük Barkod Okuyucu

 • Bağlantı: Bluetooth 4,0
  10
 • Veri İletim Mesafesi: 91.4 Metre
  10
 • Kullanım: için 4 Parmak Yeterli
  8
 • Pil: Rakiplerinden 5 Kat Fazla Gidiyor
  9
 • WiFi Ağı ile Karışma Sorunu Yok
  10
 • Okuma Başlığı Üzerinde Aydınlatıcı Ledlere Sahip Olması
  8
 • Okuma Başlığı Üzerinde Aydınlatıcı Ledlerin Programlanabilir Olması
  10
 • Birden Fazla Renk Desteği
  10
 • Boyutları: 74 mm L x 54 mm W x 33 mm D
  9
 • Dayanılılığı: Çalışma Sıcaklığında Defalarca 1.8 Metreden Defalarca Betona Düşsede Çalışabilir
  10
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır. Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorum Yap